Skip to Content

Blog

KENTSEL DÖNÜŞÜM

Deprem Risk Raporu sonucuna göre deprem riskli, hasarlı, ekonomik ömrünü tamamlamış binalarınızı, Kentsel Dönüşüm Kanunu ile kendi insiyatif ve talebiniz doğrultusunda Kaya Sistem İnşaat ‘a başvuruda bulunup aileniz ve kendiniz daha güvenli bir hayatı için ilk adımı atabilirsiniz.

Kentsel Dönüşüm Kanunundan yararlanabilmeniz için Apartman, Site veya Yapı adasındaki tüm binalarınız için Kaya Sistem İnşaata başvuruda bulunarak binalarınız için Deprem Risk Raporu almanız yeterlidir. Başka yerleşim bölgelerine kaydırılma korkusu yaşamadan şuan evlerinizin bulunduğu alanda yenileyebilirsiniz.

Kentsel Dönüşümün Avantajları Nedir?

Kentsel Dönüşüm Türkiye’deki eski, depreme dayanıksız, ekonomik ömrünü tamamlamış tüm binaları kapsamaktadır.    Kentsel Dönüşümden iskanlı, kat irtifaklı binalar ile arsa tapulu kaçak binalar, gecekondular da yararlanabilir.

Binanın yeniden inşaatı ve tüm kararlar için binada 2/3 çoğunluk yeterlidir.Yeni binanızı istediğiniz müteahhide yaptırabilirsiniz.Eski, depreme dayanıksız binanız, Kentsel Dönüşüm ile depreme dayanıklı hale gelecek ve çocuklarınıza güvenli bir mülk bırakacaksınız.

Kentsel Dönüşüm kapsamına giren binanızın yeniden inşası sırasında TÜM BELEDİYE HARÇLARI, NOTER HARÇLARI, VERGİ MUAFİYETLERİNDEN yararlanabilirsiniz.

Kentsel Dönüşümünden Nasıl Yararlanabilirsiniz?

 Kentsel dönüşümden yararlanabilmeniz için tek yapmanız gereken, Kaya Sistem İnşaat ‘a gelmeniz yeterlidir. Kaya Sistem İnşaat Deprem Risk Raporunu hazırlayıp Bakanlıktan sizin için onayını çıkararak binanızı Kentsel Dönüşüm kapsamına sokulacaktır.

Kentsel Dönüşüm Sürecinde Kaya Sistem İnşaat olarak uzman kadromuz ve güvenilir çözüm ortaklarımız ile müşterilerimize her konuda destek vererek yeniden inşa etmenizi sağlıyoruz.

 

READ MORE

Kaya Sistem İnşaat Hizmetleri

Kaya Sistem İnşaata hoşgeldiniz.Sizlere kaliteli hizmet sunmak için buradayız.

READ MORE

Türkiye’de Kentsel Dönüşüm

Türkiye’de kentsel dönüşüm projeleri giderek artmakta. Öncelikli olarak ülke genelinde deprem riski yüksek olan yerlerde kentsel dönüşüm ile birçok konut yenilenecek.

READ MORE